باران کود
آراد برندینگ
خانه / کود هیومیک اسید / قیمت کود هیومیک اسید خارجی اصل

قیمت کود هیومیک اسید خارجی اصل

قیمت کود هیومیک اسید خارجی اصل نمونه پودری یا مایع یا گرانوله دارای نوسانات زیادی است چون انواع کود هیومیک اسید از دیگر کشورها وارد می شود و تا زمانی که به دست مصرف کننده اصلی برسد توسط دلالان و واسطه ها مورد خرید و فروش واقع می شود و همین اصلی ترین دلیل گران تر بودن این محصول می باشد. همچنین هزینه های گمرکی که بر آن متحمل می شود نیز یکی از دیگر دلایل بالا رفتن نرخ این محصول می باشد. نرخ این محصول بسته به نوع کشور سازنده نیز متغیر است مثلا کشورهایی مانند سوئیس و اسپانیا نمونه های بسیار مرغوب را وارد ایران می کنند قیمت کود هیومیک اسید در تهران با کیفیت و نسبت به دیگر استان ها ارزانتر است چون مبدا اصلی و بدون واسطه اصلی آن این شهر است.

قیمت کود هیومیک اسید خارجی اصل

انواع تاثیرات کود هیومیک اسید

انواع تاثیرات کود هیومیک اسید

 • ساختار شکنی در خاک مزارع و باغات
 • از بین بردن سرسختی خاک به خاطر کودهای شیمیایی
 • افزایش ریشه در گیاهان و درختان
 • جذب چند برابری منابع غذایی در گیاهان
 • بالا بردن سطح مقاومتی گیاهان در برابر تنش های محیطی
 • کمک به کاهش PH خاک

مقدار مصرف کود هیومیک اسید درهر هکتار برای محصولات مختلف بسته به نوع کود مختلف می باشد. مثلا در نوع پودری برای استفاده در باغات سیب ۸۵۰ کیلوگرم در هر هکتار است. برای سبزیجات ۷۵۰ کیلوگرم در هر هکتار و برای مرکبات ۸۳۰ کیلوگرم در هر هکتار و برای صیفی جات ۹۹۰ کیلوگرم در هر هکتار است.

انواع مختلف کود هیومیک اسید

انواع مختلف کود هیومیک اسید

 • هیومیک اسید پودری نوع فشرده و خالص و به صورت پودر فاین بوده که به طور کامل در آب حل می شود که در دو نوع وارد بازار می شود. یک نوع آن خالص ۶۶ درصد و نوعی دیگر با ۱۵ درصد پتاسیم است که به دو روش شخم و آبیاری می توان در زمین کشاورزی استفاده نمود.
 • کود هیومیک اسید مایع نوع کلوئید بوده و از محلول گرید پودری در آب تولید می شود که دارای خلوص ۱۰ تا ۱۵ درصد می باشد.
 • هیومیک اسید گرانول تشکیل شده از لئونادیت معدنی است که نسبت به پودری و مایع دارای کیفیت کمتری می باشد.

آیا با کودهای هیومیک اسید آشنایی دارید

آیا با کودهای هیومیک اسید آشنایی داریدکود هیومیک اسید نوعی کود ارگانیک به همراه اسیدهای آمینه است که در خاک طی فرایند کمپوست شدن با مواد مختلف ایجاد می شود. هر چند تمام مواد موجود در خاک قابل تبدیل به اسید هیومیک نیست ولی اکثر پسماندهای گیاهان و جسد حیوانات و حتی انسان قابلیت تبدیل به اسید هیومیک را دارند.

فرایند تولید این محصول بسیار کند و زمان بر می باشد که طی این فرایند آزادسازی ترکیبات هوموس انجام شده و باعث تشکیل مواد هیومیکی می شود که این ماده بخشی مهم از کودهای ارگانیک و مواد لازم جهت کشاورزی و باغداری است.

این محصول به دلیل اهمیت ویژه ای که دارد در اکثر کشورها تولید می شود و در بازارهای بین المللی نیز مورد خرید و فروش قرار می گیرد و ایران نیز برندهای خارجی آن را وارد می کند.

انواع بسته بندی کود هیومیک اسید

انواع بسته بندی کود هیومیک اسیدکودهای هیومیک اسید پودری در بسته بندی های ۱۰، ۲۰، و ۳۰ کیلویی جهت رفا حال مشتری، و حمل و نقل آسانتر قرار گرفته است. همچنین نمونه مایع آن در گالنهای ۱، ۴، ۱۰ و ۲۰ لیتری می باشد، که تمامی این محصولات مستقیم از درب کارخانه به تمامی فروشگاه ها و متقاضیان این محصولات ارسال می شود.

این محصول در اوزان مختلف به صورت سفارشی و طبق سلیقه مشتری نیز عرضه می شود. یک کیلو گرم اسیدهیومیک جامد با ۳۰ هزار کیلوگرم کود حیوانی برابر است که با استفاده کردن یک درصد این ماده در هزار متر مربع زمین ۱۵ تن آب را در خود نگهداری می نماید و باعث صرفه جویی در آب خواهد شد.

اطلاع از نحوه خرید یا قیمت محصولات

برای کسب اطلاعات از نحوه خرید یا فروش یا قیمت تمامی محصولات می بایست با مشاورین فروش در سایت های اینترنتی ارتباط برقرار کرد. این سایت ها متعلق به فروشندگان عمده و یا خرده فروش اسید هیومیک است که قصد دارند علاوه بر فروش حضوری به صورت آنلاین نیز محصول را ارائه دهند.

سایت های فروش با قرار دادن کاتالوگ یا عکس محصول و درج قیمت در کنار آن در مورد هر نمونه ای از آن اطلاعات کامل قرار داده شده و مشتری بعد از خواندن مشخصه و قیمت می تواند متناسب با نیاز خود نمونه دلخواه را انتخاب و خرید کند.

خرید اینترنتی بهترین روش خرید برای کسانی است که به علت مشغله زیاد وقت رفتن به بازار را ندارند و در کمترین زمان و در هر ساعتی از شبانه روز در منزل و محل کار خود می توانند خرید کنند.

تولید کود اسید هیومیک در ایران

تولید کود اسید هیومیک در ایرانتولید کود ارگانیک اسید هیومیک در ایران نیز انجام می شود که این محصول را در سه نوع پودری، مایع و گرانوله تولید و وارد بازار می کنند. اولین مرحله استخراج این محصول از معادن است که بعد از استخراج وارد کارخانجات شده و طی فرایندی فرآوری و عرضه می شود.

محصولات این کارخانجات علاوه بر عرضه در داخل کشور صادرات نیز می شود. صادرات کود مرغی و هیومیک اسید بسیار سودآور است چون به دلیل سالم و طبیعی بودن آنها در کل جهان خریداران زیادی دارد.

کارخانه تولید کود شیمیایی نیز به وفور در بازار دیده می شود که به دلیل زیان آور بودن این کودهای شیمیایی و سرطانزا بودن آنها استفاده از آن ها کاهش یافته و بیشتر به خرید کود ارگانیک و طبیعی مانند کود هیومیک و مرغی رو خواهند آورد.

ویزگی های اسید هیومیک اصل

ویزگی های اسید هیومیک اصلهیومیک اسید اصل قهوه ای رنگ است و از اجزای مهم مواد هیومیک است که از ترکیبات اصلی آن گوگرد، فسفر، فلزاتی مانند کلسیم، روی، مس، منیزیم، می باشد. کود اسید هیومیک از چند ترکیب مخلوط شده که دارای خواص شیمیایی مانند هم است و مزایای زیادی بر روی خاک و گیاه خواهد گذاشت. 

نام هیومیک اسید گرفته شده از هوموس است که دارای طیف گسترده ای از ترکیبات آلی مانند پتیدها، اسیدآمینه، آلدئید، فنول، اسید نوکلئیک و کاتیون است که این ترکیبات بسیار شگفت انگیز و پیچیده بوده و میلیون ها سال در طبیعت می تواند ماندگاری و ثبات داشته باشد. در همه ی خاک های کشاورزی کم و یا زیاد این ماده ارزشمند وجود دارد ولی هیومیک اسید دارای ۸۰ درصد مواد آلی خاک است.

کاربردهای مهم کود اسید هیومیک

کاربردهای مهم کود اسید هیومیکبیشترین کاربرد مهم کود اسید هیومیک در کشاورزی و باغداری است که بیشترین تاثیر را بر روی ریشه دارد و حجم ریشه را افزایش داده و در سیستم ریشه اثر بخشی مفیدی دارد. همچنین آهن خاک را نگهداری می کند. از کاربردها آن در کشاورزی:

 • باعث ریشه زایی
 • حفظ رطوبت خاک
 • مقاومت گیاه به خشکی
 • تعادل در خاک
 • تعادل در عناصر غذایی خاک
 • اصلاح ساختار فیزیکی خاک
 • آزادسازی مواد معدنی
 • افزایش ظرفیت تبادل کاتیونی خاک
 • جذب بهتر مینرال
 • جلوگیری از سرمازدگی خاک

هیومیک اسید در سراسر جهان استفاده های فراوانی دارد و در صنایع مختلف مورد توجه زیادی قرار گرفته است. مثلا:

 • در صنعت نفت در گل حفاری برای کم شدن چسبندگی آن استفاده می شود. 
 • جهت زدودودن فلزات سنگین مانند اورانیوم در تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده می شود و جهت احیای خاک و آب های آلوده به مواد نفتی و شیمیایی استفاده می شود.
 • در ساخت دارو و مکمل دامی و انسانی به کار می رود.

فروشنده کود اسید هیومیک مایع

فروشنده کود اسید هیومیک مایعفروشنده کود اسید هیومیک مایع این محصول را در اوزان مختلفی عرضه می کند که متناسب با نیاز مشتری در دسترس او قرار خواهد گرفت. فروش کود مایع در مراکز فروش مختلف به صورت خرده و عمده عرضه می شود که این مراکز علاوه بر آن به فروش کود حیوانی نیز مشغول هستند و هر دو این کود را می توان تهیه نمود و با هم استفاده کرد.

کود مایع هیومیک اسید دارای غلظت زیادی است و چند منظوره می باشد و برای همه ی میوه جات و سبزی جات استفاده می شود. طریقه مصرف این محصول در روی بسته‌ی آن ذکر شده و از فروشنده نیز می توان طریقه مصرف را گرفت. برای خرید آن بهتر است آن را از برندهای معتبر و از مراکز مطمئن تهیه نمود.

قیمت کود اسید هیومیک پودری

قیمت کود اسید هیومیک پودریقیمت کود هیومیک اسید پودری از نوع مایع و گرانول گرانتر است چون دارای خلوص بیشتری می باشد و هر برند و مدلی از آن دارای کیفیت و نرخ مختلفی است. برندهای خارجی نیز در کیفیت های مختلفی عرضه می شود که هر کدام دارای نرخ های مختلفی خواهد بود. برندهای ایرانی این محصول دارای کیفیت بالا و نرخ مناسبی نسبت به نوع خارجی است.

گرانترین برند اسید هیومیک برندهای آمریکایی آن است چون در صورت اصل بودن دارای خلوص ۹۰ درصد می باشد و از کیفیت و مواد عالی بالایی برخوردار است. برندهای اسپانیایی نیز در بازار عرضه می شود که در صورت اصل بودن کیفیت بالایی دارند و از نوع آمریکایی ارزانتر هستند. برند چینی نیز دارای کیفیت بالا و نرخ مناسبی می باشد.

قیمت اسید هیومیک در شرایط مختلف و بسته به مکان استخراج و نحوه تولید و خلوص فرق دارد و نرخ روز آن را می توان از مراکز معتبر یا سایت های فروش نمایندگی ها بدست آورد.

مزایای استفاده از کود اسید هیومیک

مزایای استفاده از کود اسید هیومیک

 • مصرف هیومیک اسید باعث افزایش مواد آلی خاک است.
 • بالارفتن توان ریشه دهی گیاه و درخت
 • کمک به بالا رفتن قدرت گیاه به جذب مواد مغذی
 • بالا رفتن توان جوانه زنی در گیاه
 • باعث افزایش بوجود آمدن فعالیت میکروبی در خاک
 • جلوگیری از ایجاد بیماری در ریشه
 • باعث سلامت گیاه و افزایش بازدهی آن
 • ارگانیک بودن و دوست دار محیط زیست، حیوان، گیاه، انسان
 • باعث بالا رفتن فعالیت های آنتی اکسیدانی
 • کاهش مواد سمی مانند فلزات سنگین، سدیم سمی، هیدروکربن ها و آفت کش ها
 • باعث کاهش فرسایش خاک از طریق تمرکز در ذرات ریز خاک
 • باعث محرک آنزیم های گیاهی

خرید مستقیم کودهای آلی از تولید کننده

خرید مستقیم کودهای آلی از تولید کنندهجهت خرید مستقیم کودهای آلی از تولیدکننده می توان با مراجعه به این مرکز این محصول را به دو صورت آماده و سفارشی خرید نمود. همانطور که همه می دانیم تولید کننده تنها به صورت عمده این محصول را عرضه می کند و خرید از آن به دلیل بدون واسطه بودن دارای نرخ کم و بسیار با صرفه می باشد.

از این مرکز به صورت سفارشی نیز می توان خرید نمود که با سفارش کود کامل گرانوله، پودری و مایع به صورت دلخواه در هر نمونه و درصدی می توان از مزایای آن بهره مند شد. در خرید به صورت سفارشی تاریخ تولید و عرضه آن نزدیک بوده و با اطمینان بیشتری خرید می شود.

همچنین مشتریان می توانند در صورت عدم دسترسی به تولید کننده به دفاتر فروش آن یا نمایندگی ها در سراسر کشور مراجعه کند که علاوه بر آن در سایت های فروش آن نیز این محصول مستقیم عرضه می شود.

فروشنده کودهای شیمیایی در ایران

فروشنده کودهای شیمیایی در ایرانفروشنده کودهای شیمیایی در ایران نیز در سراسر کشور وجود دارد که انواع کودهای سفید و سیاه را بدست مشتریان می رساند. کودهای شیمیایی نیز در بسته بندی ها و اوزان متنوعی وارد بازار می شود که از درجه مواد مختلفی برخوردار می باشد. کود شیمیایی باعث بالارفتن حجم محصول و ایجاد مواد آلی خاک با مواد شیمیایی می شود.

ایران به دلیل بحران آبی که وجود دارد و به دلیل فقر خاک و داشتنن کمترین مواد آلی در خاک بیشترین استفاده از انواع کود را دارد. در گذشته تا کنون کودهای شیمیایی در هر نقطه ای از کشور برای کشت انواع درخت و گیاه استفاده می شده است و این کود به دلیل نفوذ در اعماق زمین و ورود در آب های زیر زمینی فوائد نوع کود ارگانیک را ندارد. امروزه با ورود کودهای ارگانیک و مدرن تبلیغات جهت استفاده از آن رو به گسترش است.

عرضه اینترنتی کود اسید هیومیک

عرضه اینترنتی کود اسید هیومیکعرضه اینترنتی کود اسید هیومیک در گستره وسیعی از فضای مجازی صورت می گیرد و علاوه بر سایت های فروش در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام نیز ارائه دهنده این محصول هستند. خرید اینترنتی کود به دلیل مزایای زیادی که دارد دارای طرفداران زیادی است و یکی از روش های مدرن خرید می باشد.

امروزه ارگانیک ترین و سالم ترین کود در کل جهان اسیدهیومیک است که حتی کشورهای اروپایی که دارای خاک حاصلخیزتری نسبت به ایران دارند از این کود زیاد استفاده می کنند. 

اسیدهیومیک شکل خام نوعی از زغال سنگ است که بیشتر در مناطق پر بارش وجود دارد و در ایران این محصول بیشتر در گنبد کاووس دیده و استخراج می شود. اسید هیومیک اصل بدون بو می باشد و در صورتی که بوی تندی از آن به مشام برسد تقلبی خواهد بود.

توزیع عمده کود اسید هیومیک کامل

توزیع عمده کود اسید هیومیک کاملتوزیع عمده کود اسید هیومیک کامل توسط واسطه هایی انجام می شود که به خرید و فروش این محصول فعالیت دارند و آن را عمده و ارزان از تولیدکننده یا وارد کننده خریداری نموده و با نرخ روز در بازار به فروش می رسانند و بدین صورت و بنابر شغل خود کسب سود نموده و نیاز بخشی از کشور را نیز تامین می کنند.

در بازار کود کشاورزی توزیع کنندگان به وفور وجود دارند که همه با هم در رقابت بوده و جهت کسب سهم بیشتر از بازار در تلاش هستند و با تبلیغات گسترده خود به جذب مشتری پرداخته و با انحصار بازار انواع برندهای ایرانی و خارجی اسیدهیومیک را در دسترس عموم مشتریان قرار می دهند.

یکی از راهبردهای اصلی این مراکز شناخت کم و کیف بازار است که با توجه به نیاز مشتری با کیفیت ترین هیومیک اسید را ارائه نموده و با جلب رضایت مشتری در کشور اعتبار کسب نموده و به فروش کود کاملی می پردازد. مزیت خرید از این مرجع تنوع برندهای آنها است به همین دلیل پاسخگوی هر سلیقه و بودجه ای هستند.

نمایندگی فروش اسید هیومیک آمریکایی

نمایندگی فروش اسید هیومیک آمریکایینمایندگی فروش هیومیک اسید امریکایی در ایران وجود دارد چون این کود با واسطه از دیگر کشورها وارد ایران می شود و از طریق نمایندگی ها بدون واسطه به دست مشتریان می رسد. کود غنی شده هیومیک امریکایی دارای کیفیت بسیار بالایی است چون آمریکا به دلیل خاک کویری که در برخی نقاط آن دارد از این کود زیاد تولید و استفاده می کند. 

هیومیک اسید خارجی عمدتاً به صورت وارداتی در کشور ایران در دسترس عموم کشاورزان قرار دارد اکثریت کشورهایی که کشاورزی آنها در حال رشد بسیار بالایی قرار دارد اقدام به تولید کودهای هیومیک اسید کرده اند و برای ارتقاء محصولات و خاک مزارع خود از آن استفاده می کنند که اغلب این کودها از طریق تاجران بسیار خوب به کشور ما وارد می شود.

در این میان هرچقدر کشور سازنده کشاورزی با قدرت تری داشته باشد قیمت هیومیک اسید تولید شده هم در آن ارزانتر است.

شرکت های پخش اسید هیومیک پودری

شرکت های پخش اسید هیومیک پودریشرکت های پخش اسید هیومیک پودری با فعالیت های گسترده ای که در این عرصه دارند به تامین نیازهای داخلی کشور می پردازند و با حضور فعال و با توجه به نیاز هر منطقه به پخش عمده این محصول مشغول اند.

این مرکز با هدف عرضه کیفیت بالای این محصول جهت بهبود محصولات کشاورزی و باغی فعالیت نمود و عمده فعالیت خود را در عرضه کود و تغذیه کننده گیاه متمرکز نموده است. اصالت کالای برندهای این شرکت ها تضمین شده و با کیفیت عالی می باشد و هدف اصلی آن ها ارائه بهترین کود ضمانتی با منشا ارگانیک است. 

کشاورزان می توانند با مراجعه به این مراکز و خرید کود پودری، مایع و ارگانیک با اطمینان به صورت حضوری و اینترنتی خرید می کنند. این مرکز با تاکید بر اصالت کالا و قیمت مناسب سعی دارند انواع کود ایرانی و خارجی بیولوژیکی را در در طیف وسیعی در دسترس عموم مشتریان قرار دهد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
آدرس کانال: bazarekood@
پست الکترونیکی: Zare.compost@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت انواع کود هیومیک اسید در بازار آنلاین

کود هیومیک اسید یک کود طبیعی می باشد که باعث رشد بیشتر  و تقویت گیاهان می شود و همچنین باعث تقویت و حاصلخیزی خاک کشاورزی می شود و با مصرف این کود می توان محصول